Главное меню

Про нас

Про дельту

На самому південному заході України, зібравши свої могутні води з 817 тис. Км2 земної поверхні, закінчує біля Чорного моря свій 2.857-кілометровий марафон древній Дунай. Тут річка утворює величезну дельту - одне з найбільших водно-болотних угідь Європи. В силу природних і історичних обставин природа тут зберегла природну зовнішність, свою первозданну особливу красу. Дунайська дельта площею 4.200 км2 включена до складу водно-болотних угідь міжнародного значення. Ця магічна точка впадає в око мільйонів європейців. Адже саме тут їх рідний Дунай стає частиною Чорного моря.

Дві країни ділять дельту Дунаю - Румунія (80%) і Україна (20%). На території України, нижче м Вилкове, розташована найновіша її частка - морська дельта Кілійського рукава. Утворилася вона за останні 400 років з дунайського мулу на місці морських мілководь. Ця наймолодша природна суша Європи.

Найцінніша і добре збережена приморська смуга дельти складає заповідну зону Дунайського біосферного заповідника (ДБЗ) Національної академії наук України. Разом з аналогічним заповідником на румунській території вони утворюють білатеральний біосферний резерват «Дельта Дунаю» - один з п'яти транскордонних резерватів Миру.


За багатством рослинного і тваринного світу дунайська дельта є унікальним, неповторним місцем в Європі і по їх видовою різноманітністю займає 3 місце в світі. Птахи тут найбільш помітні і вражаючі. Тільки в українській частині до теперішнього часу їх відзначено 263 види. З них 7, такі як кучерявий пелікан, орлан-білохвіст, белоглазий нирок, малий баклан та ін., Занесені до Європейського Червоного списку. До Червоної книги України включено 42 види, що становить понад 60% її складу.
Близько 100 видів риб мешкає в дельтових угіддях. Серед них все 6 видів осетрових України. Дунай залишився останньою річкою в Європі, де ще зберігся їх природний нерест, в тому числі і найбільшою прісноводної риби - білуги.
Близько 40 видів звірів живе в дельті Дунаю. Серед них такі рідкісні як дика лісова європейська кішка, глобально зникаюча європейська норка, видра, горностай та ін.
Різноманітність рептилій і амфібій в дельті відносно невелика - всього 15 видів. Однак багато хто з них вельми багато, особливо жаби, чисельність яких вимірюється мільйонами.
Виключно багатий і різноманітний світ комах дельти. А такі метелики, як велике павине око, бражник мертва голова, обліпиховий боржника і деякі інші за своєю красою можуть з гідністю змагатися зі своїми тропічними, більш відомими родичами.
Багатий і різноманітний рослинний світ дельти. Тут налічується понад 1.476 видів рослин, серед яких багато рідкісних, ендемічних і реліктових. Нащадками найдавнішої флори є меч-трава звичайна, водяний горіх плаваючий, обвойник грецький, латаття біле, кубушка жовта, сальвінія плаваюча і ін.
У вершині морської дельти Кілійського рукава в тіні розлогих верб причаївся містечко Вилкове - Українська Венеція. Його історія налічує більше 260 років, і починалася вона з поселення липованських. Заснували його старовіри-розкольники і волелюбні козаки, які втекли сюди з Дону, Слобожанщини та Запорозької Січі. Городок уздовж і поперек покреслений тонкими лініями каналів - єриків. Вони, немов кровоносні судини, обплітають все його тіло, несучи з собою життя в затишні дворики вилковчан.
Населення Вилкове привітне і гостинне. Вилковчани ловлять рибу, заготовляють очерет, вирощують на островах знамениту ВИЛКІВСЬКИЙ полуницю, виноград і яблука, пригощають гостей неповторною дунайської юшкою і ароматним вином «Новак». Унікальний містечко всюди зберігає тепло працьовитих рук, що створили його з дунайського мулу серед плавнів, води і очерету. Його жителі свято шанують традиції липован-старообрядців.

Все це і багато іншого Вас чекає в дельті Дунаю

Дунай06.07.2021, 414 просмотров.


Туроператор "Вилкове-Пелікан-Тур"
Ліцензія АБ 566380
2005-2023
Система управління сайтомHostCMS

pelican.base.vilkovo

pelican.travel

VilkovoPelicanTour

Офіс у Вилковому
Офіс в Одесі